Depilacja

Depilacja – Dodent Łódź

Nadmierne owłosienie z poszczególnych części ciała możemy usunąć za pomocą depilacji, która usuwa łodygę włosa pozostawiając nienaruszony korzeń. Przy użyciu wosku możemy depilować wszystkie części ciała: nogi, bikini, wąsiki, brwi, ręce, dłonie, kark, pośladki i twarz. Woski Depileve stosowane w Dodent Kosmetyka różnią się znacznie od innych wosków na rynku, gdyż mają w swoim składzie wyjątkowo wysoki procent żywicy z najlepszego gatunku sosny. Surowiec ten pochodzi tylko ze sprawdzonych źródeł światowych, dzięki czemu charakteryzuje się doskonałą przyczepnością i lepkością. Żywica ta pozwala na optymalną temperaturę aplikacji i precyzyjne usunięcie nawet najkrótszych włosków (już od 0,5 mm). Woski firmy Wax są z kolei najbardziej plastyczne z oferowanych na rynku wosków, co ma duży wpływ na proces odrastania włosa – jest on kilkakrotnie spowolniony.
Wydepilowane nogi, kwiaty
Do depilacji wrażliwych miejsc stosujemy wosk kremowy o niskiej temperaturze topnienia (37-38 C),który za sprawą specjalnych składników takich jak: mika, dwutlenek tytanu, oliwa z oliwek, łagodzi podrażnienia i działa antyseptycznie. Wosk ten nie powoduje oparzeń skóry, można stosować go do depilacji skóry skłonnej do rozszerzania naczynek.


Podczas depilacji stosujemy także wosk miękki, idealny do stosowania na dużych obszarach (nogi, uda) i przeznaczony dla skóry normalnej. Zaletą wosku jest niska temperatura topnienia (37 *C) oraz to, że jest bezzapachowy. Składniki aktywne w nim zawarte to żywica sosny, która poprawia przyczepność wosku do włosów. Olejek rycynowy natomiast łagodzi podrażnienia skóry, uelastycznia wosk. Po zabiegu wmasowujemy w depilowaną okolicę specjalne preparaty łagodzące i opóźniające odrost włosa.