Makijaż permanentny

Makijaż permanentny – Dodent Łódź

Makijaż permanentny nazywany również trwałym lub mikropigmentacją, stał się popularny już pod koniec lat osiemdziesiątych. Makijaż permanentny to nic innego jak wprowadzenie barwnika w naskórek przy pomocy specjalnego urządzenia.

Makijaż permanentny to idealne rozwiązanie dla osób, które w sposób naturalny chcą zaakcentować swoją urodę. Pozwala on na optyczne powiększenie ust i nadanie im odpowiedniej barwy, podkreślenie oprawy oczu, a nawet stworzenie perfekcyjnego kształtu brwi. Jest bardzo wygodnym, a także bardzo praktycznym rozwiązaniem. W Dodent Łódź polecamy ten zabieg bardzo aktywnym kobietom, które chcą zawsze wyglądać świeżo. Najważniejsze żeby makijaż permanentny był idealnie dopasowany formą jak i kolorem do urody i osobowości klientki.

Makijaż permanentny, kobieta, oczy

Przed zabiegiem linergistka w naszym gabinecie kosmetycznym Dodent w Łodzi rysuje na skórze odpowiednie kontury, aby można było dokonać wspólnie korekty rysunku i odcienia barwnika makijażu. Stosowane przez nas barwniki w szerokiej gamie kolorystycznej charakteryzują się trwałością barwy, nie powodują podrażnień skóry, są nietoksyczne, bezpieczne. Makijaż permanentny w większości przypadków zaczyna blednąć po około 2-5 lat, lecz jest to kwestią osobniczą.

W przeciągu kilku pierwszych dni po zabiegu makijaż jest najmocniejszy. Przez kolejny tydzień wierzchnia warstwa naskórka złuszcza się. Makijaż w tym czasie blednie co jest procesem jak najbardziej naturalnym. Wyjątkowo ważne jest w tym czasie regularne nawilżanie preparatami które poleca osoba wykonująca zabieg makijażu permanentnego.

Po 4 tygodniach po zabiegu można zrobić korektę. Dopiero po tym czasie można jednoznacznie ocenić czy nie trzeba poprawić koloru, osłabić go lub wzmocnić. W Dodent kosmetyka Łódź korekta makijażu permanentnego jest wliczona w cenę i jeżeli jest taka potrzeba najlepiej wykonać ją w ciągu 2-3 miesięcy po zabiegu.

Przez trzy tygodnie po zabiegu nie można korzystać z sauny, basenu, ani solarium, a także należy unikać promieni słonecznych. Skóry po zabiegu nie należy trzeć, złuszczać ani drażnić w inny sposób.

Przeciwwskazania do wykonania zabiegu makijażu permanentnego:

  • ciąża, czynna opryszczka,
  • zaawansowana cukrzyca,
  • łuszczyca,
  • choroby gałki ocznej,
  • podwyższona temperatura,
  • choroba krwi (Hemofilia),
  • ostrzyknięte usta (6 miesięcy przed zabiegiem),
  • osoby zakażone wirusem HIV lub wirusem zapalenia wątroby(Hepatitis),
  • osoby w trakcie leczenia choroby nowotworowej.

W przypadku pigmentowania ust osobom, u których często występuje opryszczka zalecane jest przyjmowanie na 3 dni przed zabiegiem  oraz 7- 10 dni po zabiegu tabletek HEVIRAN 400, po wcześniejszej konsultacji z lekarzem.