Makijaż permanentny

Makijaż permanentny – Dodent Łódź

Makijaż permanentny nazywany również trwałym lub mikropigmentacją, stał się popularny już pod koniec lat osiemdziesiątych. Makijaż permanentny to nic innego jak wprowadzenie barwnika w naskórek przy pomocy specjalnego urządzenia.

Makijaż permanentny to idealne rozwiązanie dla osób, które
w sposób naturalny chcą zaakcentować swoją urodę. Pozwala
on na optyczne powiększenie ust i nadanie im odpowiedniej barwy, podkreślenie oprawy oczu, a nawet stworzenie perfekcyjnego kształtu brwi.
Jest bardzo wygodnym, a także bardzo praktycznym rozwiązaniem.
W Dodent Łódź polecamy ten zabieg bardzo aktywnym kobietom, które chcą zawsze wyglądać świeżo. Najważniejsze żeby makijaż permanentny był idealnie dopasowany formą jak i kolorem do urody
i osobowości klientki.

Przed zabiegiem linergistka w naszym gabinecie kosmetycznym Dodent w Łodzi rysuje na skórze odpowiednie kontury, aby można było dokonać wspólnie korekty rysunku i odcienia barwnika makijażu. Stosowane przez nas barwniki w szerokiej gamie kolorystycznej charakteryzują się trwałością barwy, nie powodują podrażnień skóry, są nietoksyczne, bezpieczne. Makijaż permanentny
w większości przypadków zaczyna blednąć po około 2-5 lat, lecz
jest to kwestią osobniczą.
W przeciągu kilku pierwszych dni po zabiegu makijaż jest najmocniejszy. Przez kolejny tydzień wierzchnia warstwa naskórka złuszcza się. Makijaż w tym czasie blednie co jest procesem jak najbardziej naturalnym. Wyjątkowo ważne jest w tym czasie regularne nawilżanie preparatami które poleca osoba wykonująca zabieg makijażu permanentnego.
Po 4 tygodniach po zabiegu można zrobić korektę. Dopiero po tym czasie można jednoznacznie ocenić czy nie trzeba poprawić koloru, osłabić go lub wzmocnić. W Dodent kosmetyka Łódź korekta makijażu permanentnego jest wliczona w cenę i jeżeli jest taka potrzeba najlepiej wykonać ją w ciągu 2-3 miesięcy po zabiegu.

Przez trzy tygodnie po zabiegu nie można korzystać z sauny, basenu, ani solarium, a także należy unikać promieni słonecznych. Skóry po zabiegu nie należy trzeć, złuszczać ani drażnić w inny sposób.

Przeciwwskazania do wykonania zabiegu makijażu permanentnego:
ciąża, czynna opryszczka, zaawansowana cukrzyca, łuszczyca, choroby gałki ocznej, podwyższona temperatura, choroba krwi (Hemofilia), ostrzyknięte usta (6 miesięcy przed zabiegiem), osoby zakażone wirusem HIV lub wirusem zapalenia wątroby(Hepatitis), osoby w trakcie leczenia choroby nowotworowej.
W przypadku pigmentowania ust osobom, u których często występuje opryszczka zalecane jest przyjmowanie 3 dni przed zabiegiem przez 7 10 dni tabletek HEVIRAN 400, po wcześniejszej konsultacji
z lekarzem.