Pielęgnacja dłoni

Manicure japoński – Dodent Łódź
Manicure klasyczny
Manicure vinylux – Dodent Łódź
Manicure hybrydowy – Dodent Łódź
Manicure Wrap Dashing Diva – Dodent Łódź
Manicure Pielęgnacyjny – Dodent Łódź
Kąpiel parafinowa – Dodent Łódź
Stylizacja paznokci metodą żelową – Dodent Łódź

manicure, paznokcie

Manicure Japoński – Dodent Łódź
Manicure Japoński P.Shine to przełom wśród produktów do pielęgnacji naturalnej płytki paznokcia na  rynku kosmetycznym w Łodzi. P.Shine polega na wcieraniu specjalnej pasty bogatej w witaminy A+E, keratynę, wosk pszczeli i krzemionkę z Morza Japońskiego, w naturalną płytkę paznokciową. Głównym zadaniem pasty jest głęboka regeneracja płytki paznokcia. Następnie nałożoną pastę zabezpieczamy wcierając w płytkę paznokcia specjalny puder, , który zatrzymuje składniki zawarte w paście, chroniąc przed zbyt szybkim ich wypłukaniem z płytki paznokcia. Jednocześnie paznokcie są zabezpieczone przed czynnikami zewnętrznymi tj. woda, detergenty. Zabieg ten wzmacnia nasze naturalne paznokcie nadając im połysk różowej perły, utrzymujący się na płytce paznokcia około 2 tygodni. Technologia P.Shine poprzez pobudzenie krążenia krwi, wspiera zdrowy wzrost paznokci, prowadzi do ich wzmocnienia i wzbogaca w ważne witaminy i mikroelementy.
Manicure Japoński to idealne rozwiązanie dla paznokci kruchych, łamliwych i rozdwajających się.
Manicure klasyczny
Tradycyjnym, posiadającym długą historię i najbardziej chyba popularnym zabiegiem pielęgnacyjnym paznokci jest dobrze wszystkim znany manicure klasyczny. Efektem dobrze wykonanego manicure’u jest nadanie paznokciom odpowiedniego kształtu poprzez skrócenie i opiłowanie, oraz usunięcie skórek wokół wału paznokciowego przy pomocy kopytka i cążek. Zabieg kończy się pomalowaniem paznokci i nałożeniem oliwki pielęgnacyjnej. Dzięki wykonaniu zabiegu manicure’u klasycznego w Dodent Kosmetyka uzyskają Państwo idealnie zadbane, a jednocześnie naturalne paznokcie.
Manicure vinylux – Dodent Łódź
Vinylux to manicure o innowacyjnej formule odpornej na uszkodzenia, zadrapania i wykruszanie. Opracowany przez znaną i cenioną firmę CND Shellac. Zabieg przeprowadzany jest podobnie jak przy manicure klasycznym. Po opiłowaniu paznokci i wycięciu skórek różnica polega na użyciu kolejnych produktów będących dwuetapowym systemem. Najpierw kładziemy lakier zawierający w sobie bazę, następnie nakładamy top nawierzchniowy. Vinylux to lakier utwardzający się pod wpływem naturalnego światła. Jego zalety to: szybkość usługi (ograniczenie do lakieru i topu bez ryzyka przebarwienia płytki, a czas schnięcia lakieru wynosi jedynie ok. 10 min), intensywna gama kolorystyczna, łatwość usuwania (lakier można usunąć za pomocą zwykłego zmywacza do paznokci), solidność i trwałość wykonania.
Manicure hybrydowy – Dodent Łódź
Manicure hybrydowy jest jednym z najbardziej popularnych zabiegów stosowanych w gabinetach kosmetycznych w Łodzi. Jest zabiegiem specyficznym, gdyż lakiery do manicure hybrydowego różnią się od „zwykłych lakierów” – są połączeniem właściwości akrylu, żelu i zwykłego lakieru. W Dodent Kosmetyka lakierożel aplikowany jest na naturalną płytkę paznokciową i utwardzany za pomocą lampy UV. Dzięki temu manicure hybrydowy jest trwalszy i jednocześnie mniej szkodliwy dla naszych paznokci. Manicure hybrydowy utrzymuje się na paznokciach około trzech tygodni.
Zalety manicure hybrydowego:
 • wystarczy nałożyć cienką warstwę lakieru, aby uzyskać trwały i lśniący kolor na długo
 • lakier nie blaknie, nie kruszy się i nie odpryskuje
 • jest idealnym rozwiązaniem na urlopy, wyjazdy służbowe
 • nie niszczy płytki paznokcia, tak jak robią to tipsy
 • jest odporny na zmywacz do paznokci, jego usunięcie wymaga wizyty u kosmetyczki
Manicure Wrap Dashing Diva – Dodent Łódź
French Dashing Diva to rewolucyjna i nowoczesna metoda stylizacji paznokci. Elegancki french manicure wykonywany jest na naturalnej płytce dwoma metodami w zależności od upodobań i potrzeb klientki. Przy obydwu metodach zaczynamy od doklejenia do naturalnej płytki ultracieńkiej białej, idealnie równej końcówki w linii uśmiechu następnie w zależności od wyboru możemy pokryć je klasycznymi lakierami o przedłużonej trwałości przeznaczonymi specjalnie do manicure’u Dashing Diva lub zwiększyć ich trwałość wykonując dodatkowo manicure hybrydowy. French Dashing Diva to prosty sposób na otrzymanie eleganckiego i trwałego french manicure, który utrzymuje się na paznokciach około 3 tygodni.
Co wyróżnia French Dashing Diva?
 • stosując tę metodę nie musimy piłować naturalnej płytki, co chroni paznokcie przed zniszczeniem i osłabieniem
 • paznokcie mają naturalny wygląd
 • szybka aplikacja (elegancki, żelowy manicure w zaledwie 40 minut) – trwałość do 3 tygodni bez potrzeby uzupełniania
Manicure Pielęgnacyjny – Dodent Łódź
Manicure ten polega na wykonaniu wybranego rodzaju manicure wzbogaconego o peeling dłoni, serum i maskę. Następnie w Dodent Kosmetyka do zabiegu manicure Pielęgnacyjnego wykorzystujemy specjalne rękawice elektryczne, które poprzez wytworzenie ciepła mocno odżywiają skórę dzięki ułatwieniu wchłaniania składników aktywnych zawartych w użytych kosmetykach.
Kąpiel parafinowa – Dodent Łódź
Parafina jest węglowodorem nienasyconym, który uzyskujemy dzięki destylacji ropy naftowej.  Zawiera dużą ilość naturalnych substancji natłuszczających, a rozgrzana, płynna parafina wygładza, rozgrzewa, nawilża i ujędrnia skórę. W Dodent Kosmetyka Łódź oferujemy Państwu wspaniałą kąpiel parafinową, dzięki której skóra będzie lepiej ukrwiona, odżywiona i zdrowsza. Zastosowanie parafiny poprzedzone jest wykonaniem manicure pielęgnacyjnego. Ciepła parafina powoduje otwarcie porów, przez które preparaty lecznicze i substancje odżywcze szybciej przenikają do głębszych warstw skóry. Podwyższona temperatura zwiększa przepływ krwi w tkankach. Powoli stygnąca parafina powoduje zamykanie porów i substancje aktywne zostają w skórze. Kurację parafinową powinno się  stosować co 2 tygodnie. Preparaty nakładane pod warstwę parafiny dobiera się w zależności od potrzeb pacjenta.
Przeciwwskazania dla zabiegu z parafiną:
 • egzema
 • grzybica, drożdżyca
 • choroby skóry i paznokciach
 • alergia na parafinę i jej pochodne
 • świeże rany i głębokie uszkodzenia naskórka
Stylizacja paznokci metodą żelową – Dodent Łódź
Stylizacja paznokci żelem to technika UV polegając na przedłużaniu i utwardzaniu. Żele światłoutwardzalne wykonywane u nas w gabinecie dają trwały i naturalny efekt pięknych i zadbanych paznokci.
W zależności od upodobań klientki wykonujemy poniższe techniki modelowania paznokci żelem:
 • Stylizacja żelowa na naturalnych paznokciach – do tej metody używamy żelu wapniowego specjalnie przeznaczonego do naturalnej płytki, który dodatkowo wzmacnia ją i odbudowuje. Pozwala na pogrubienie paznokci naturalnych, dzięki czemu zapobiegamy ich łamaniu, wyginaniu i urazom mechanicznym.
 • Stylizacja żelowa na formie – Metoda przedłużenia naturalnego paznokcia pozwalająca na dobranie indywidualnego kształtu i długości.
 • Stylizacja żelowa na tipsie –  Pozwala na przedłużenie płytki i nadanie jej kształtu wg upodobań klientki. Zalecane dla pań, które marzą o długich paznokciach a ich naturalne są zbyt kruche i narażone na częste złamania.
 • Stylizacja żelowa + hybryda – Polega na pokryciu jednokolorowym lakierem hybrydowym płytki przedłużonej i zażelowanej, dzięki czemu wygląda ona na bardziej naturalną a lakier cały czas pięknie się błyszczy.
Przeciwwskazania:
 • zażywane silnych antybiotyków
 • zmiany na paznokciach – łuszczyca, grzybica paznokci brodawki w okolicy wału paznokciowego onycholiza (oddzielenie płytki paznokciowej od łożyska)
 • przerost i pobruzdowanie naturalnej płytki