NOWOŚCI !

Diagnostyka skóry – Lampa Wooda Dodent Łódź Fotostymulacja/Koloroterapia – Dodent Łódź Dermomasaż Elektrostymulacja mięśni Manicure vinylux – Dodent Łódź Pedicure podologiczny – Dodent Łódź Trwała na rzęsy – Dodent Łódź Semi-permanentne tuszowanie – Dodent Łódź


Diagnostyka skóry – Lampa Wooda Dodent Łódź Aby prawidłowo przeprowadzić zabieg kosmetyczny w Dodent Kosmetyka Łódź zespół kosmetologów najpierw ocenia stan skóry. Możemy zrobić to za pomocą wzroku, dotyku lecz również przy pomocy najnowocześniejszych odkryć kosmetycznych takich jak Lampa Wooda, którą posiadamy w gabinecie. Lampa Wooda jest przenośną lampą kwarcową emitującą długofalowe promieniowanie ultrafioletowe, inaczej określane jako czarne światło lub światło wooda. Pozwala ona na zbadanie przydatków skóry oraz dokładne określenie rodzaju cery wykorzystując zjawisko fluorescencji zawartych w skórze składników. Dzięki temu możemy w sposób bardzo dokładny dobrać najodpowiedniejszy zabieg, który przyniesie jak najlepsze rezultaty. Zalecenia przed zabiegiem: nie należy stosować miejscowych leków ani myć twarzy mydłem gdyż może wywołać to mylne wyniki.
Fotostymulacja/Koloroterapia – Dodent Łódź Fotostymulacja jest dodatkowym systemem wspomagającym działanie peelingu kawitacyjnego, sonoforezy, ultradźwięków. Jest to terapia śwatłem LED – laserem diodowym polegająca na dostarczaniu enegrii komórkom. Idzie za tym ich większe dotlenienie i odżywienie. Zastosowanie lasera diodowego jest dwojakie w zależności od wykorzystanego światła: swiatło czerwone: rozpulchnienie skóry, skóra dojrzała, starzejąca się, drobne zmarszczki ; światło niebieskie: trądzik pospolity, trądzik różowaty, działanie antybakteryjne i przeciwzapalne.
Dermomasaż Jest to nowoczesny i bezpieczny zabieg pozwalający na połączenie mechanicznego masażu podciśnieniowego z jednoczesnym zassaniem. Taki lipomasaż prowadzi do rozpadu złogów tłuszczowych, udrożnienia naczyń limfatycznych i włosowatych w skórze. Podczas zabiegu fałd skórny zasysany jest przez specjalną głowicę i dodatkowo rozmasowywany przez ruchome kulki umieszczone w jej zewnętrznej części. Efektem zabiegu jest rozbicie komórek tłuszczczowych, likwidacja cellulitu, zmniejszenie obwodu ciała, usprawienie krążenia, eliminacja toksyn, zmniejszenie retencji wody, wspomaganie regeneracji skóry, ujędrnienie, uaktywnienie lipolizy (rozkładu tłuszczu), likwidacja uczucia ciężkości. Już po 1 zabiegu odczuwalne jest napięcie i poprawa kolorytu skóry poddanej zabiegowi. Seria zabiegów pozwala odzyskać skórze elastyczność, jędrność i piękny blask. Częstotliwość: 2-3 razy w tygodniu. Najlepsze rezultaty osiąga się po co najmniej 6 zabiegach. Ilość zabiegów jest uwarunkowana fazą cellulitu, wiekiem, kondycją i zwyczajami żywieniowymi pacjenta. Zalecenia: po zabiegu należy pić dużo wody celem wspomagania usunięcia toksyn Przeciwwskazania: ciąża, nowotwór w fazie czynnej, choroby zakaźne i bakteryjne, zmiany dermatologiczne i uszkodzenia skóry w miejscu zabiegu, zapalenie żył, leczenie antykoagulantami, liposukcja (do 6 m-cy po zabiegu), przepuklina, naczyniaki, bolesne żylaki w miejscu zabiegu, nadciśnienie tętnicze, gorączka. 
Elektrostymulacja mięśni Elektrostymulacja mięśni zwana inaczej elektrogimnastyką to zabieg, którego celem jest wywołanie skurczu mięśnia lub grupy mięśni. Stymulowane przez urządzenie mięśnie są rytmicznie napinane co wpływa na przepływ płynów tkankowych, poprawę krążenia krwi, zwiększenie siły i wytrzymałości mięśni oraz przywrócenie ich prawidłowego funkcjonowania przy zanikach i niedowładach. Większe dotlenienie krwi ma bardzo korzystny wpływ na jędrność skóry poprzez rozproszenie komórek tłuszczowych. W Dodent Kosmetyka Łódź wykorzystujemy elektrostymulację do modelowania sylwetki, redukcji cellulitu, ogólnej poprawy kondycji mięśni. Sprzęt, który wykorzystujemy pozwala na wykonywanie najnowocześniejszych usług z zakresu kosmetologii. Oprócz wymienionych powyżej funkcji możemy pochwalić się również programem elektrostymulacji dla biustu. Częstotliwość: Zabiegi wykonujemy w seriach od 6-20, co 2-3 dni. Jeden zabieg porównywalny jest z dwugodzinną sesją na siłowni. Przeciwwskazania: ciąża, świeże złamania kości, krwotoki i obrzęki niewiadomego pochodzenia, zapalenie żył, metalowe wszczepy, implanty i ciała metaliczne (rozrusznik serca, aparat ortodontyczny, biżuteria), spastyczne porażenia mięśni, ropne, zapalne zmiany i uszkodzenia skóry, nowotwory i guzki niewiadomego pochodzenia.
Manicure vinylux – Dodent Łódź Vinylux to manicure o innowacyjnej formule odpornej na uszkodzenia, zadrapania i wykruszanie. Opracowany przez znaną i cenioną firmę CND Shellac. Zabieg przeprowadzany jest podobnie jak przy manicure klasycznym. Po opiłowaniu paznokci i wycięciu skórek różnica polega na użyciu kolejnych produktów będących dwuetapowym systemem. Najpierw kładziemy lakier zawierający w sobie bazę, następnie nakładamy top nawierzchniowy. Vinylux to lakier utwardzający się pod wpływem naturalnego światła. Jego zalety to: szybkość usługi (ograniczenie do lakieru i topu bez ryzyka przebarwienia płytki, a czas schnięcia lakieru wynosi jedynie ok. 10 min), intensywna gama kolorystyczna, łatwość usuwania (lakier można usunąć za pomocą zwykłego zmywacza do paznokci), solidność i trwałość wykonania.
Pedicure podologiczny – Dodent Łódź Pedicure podologiczny polega na wzbogaceniu pedicur’u klasycznego o działania prowadzące do zlikwidowania bądź zmniejszenia dolegliwości takich jak np. modzele, nagniotki, odciski, wrastające, wkręcające paznokcie. Zespół kostmetologów w Dodent Kosmetyka Łódź po prawidłowym skróceniu paznokci za pomocą specjalnych narzędzi takich jak dłuto, skalpel, frezy opracuje zmianę, zabezpieczy i doradzi jak zapobiegać ich odnowieniu. Istnieje możliwość skoncentrowania się tylko na problemie i jego opracowaniu.
Trwała na rzęsy – Dodent Łódź Jest to nowoczesny zabieg inaczej zwany trwałą ondulacją stosowaną na rzęsach. Jego efektem jest podkręcenie rzęs na okres ok 6-8 tygodni. W ten sposób można uzyskać efekt „otworzenia” oka oraz optycznego wydłużenia rzęs. Dodatkowym plusem jest to, że nie trzeba podkręcać rzęs zalotką. Po dwóch dniach od trwałej na rzęsy polecamy wykonanie henny co wzmocni efekt upiększenia. Zabieg polecany jest dla pań o podatnych, krótkich ale gęstych rzęsach oraz dla tych, które posiadają długie, proste i niesforne włoski. Przeciwwskazania: bardzo rzadkie i słabe rzęsy, wrażliwe oczy, stany zapalne i alergiczne w okolicy oczy, jęczmień, stany po zabiegach okulistycznych, uczulenie na lateks, soczewki kontaktowe założone podczas zabiegu.
Semi-permanentne tuszowanie – Dodent Łódź Jest kolejnym nowoczesnym zabiegiem polegającym na „oblepieniu” naturalnych rzęs w 100% wodoodpornym fluidem oraz serum rewitalizującym, co zastępuje codzienne pracochłonne malowanie rzęs! W zależności od ilości nałożonych warstw możemy uzyskać indywidualny, od naturalnego po teatralny, efekt. Główną zaletą zabiegu jest odstawienie tuszu do rzęs na okres 3-4 tyg. Użyty preparat jest wodoodporny, nie kruszy się i jest bezpieczny dla struktury rzęs. Efektem jest przedłużenie, pogrubienie i zagęszczenie rzęs. Semi-premanentne tuszowanie można wykorzystać także przy przedłużaniu rzęs metodą 1:1. Tuszując rzęsy dolne możemy wyrównać widoczną różnicę pomiędzy rzęsami doklejonymi a naturalnymi. Wskazania po zabiegu: – nie używać w okolicy oczu tłustych substancji (olejki, mleczka, kremy), – unikać zbyt wysokich temperatur (sauna, solarium), – nie trzeć oczu, unikać gniecenia rzęs, – 48 godzin od aplikacji produktu unikać kontaktu oczu z wodą, – nie usuwać fluidu samodzielnie, jego zdjęcie jest wliczone w cenę zabiegu. Przeciwskazania: – bardzo krótkie i słabe rzęsy naturalne – infekcje bakteryjne, wirusowe, grzybicze oka lub jego bezpośredniej okolicy – zespół suchego oka- Trichotillomania- nerwowe bezwiedne wyrywanie rzęs