Dodent Łódź 

Makijaż permanentny - Dodent Łódź

Makijaż permanentny nazywany również trwałym lub mikropigmentacją, stał się popularny pod koniec lat osiemdziesiątych. Wiele nazw określających ten zabieg jest wynikiem szeroko zakrojonych kampanii reklamowych firm produkujących urządzenia i pigmenty oraz prowadzących szkolenia z zakresu.

Makijaz permanentny Łódź

Makijaż permanentny to idealne rozwiązanie dla osób, które w sposób naturalny chcą zaakcentować swoją urodę. Makijaż permanentny pozwala na optyczne powiększenie ust i nadanie im odpowiedniej barwy, podkreślenie oprawy oczu, a nawet stworzenie perfekcyjnego kształtu brwi.
Jest bardzo wygodnym, a także bardzo praktycznym rozwiązaniem. W Dodent  Łódź polecamy ten zabieg bardzo aktywnym kobietom, które chcą zawsze wyglądać świeżo. Najważniejsze żeby makijaż permanentny był idealnie dopasowany formą jak i kolorem do urody i osobowości klientki.

Przed zabiegiem linergistka w naszym gabinecie kosmetycznym w Łodzi rysuje na skórze odpowiednie kontury, aby można było dokonać wspólnie korekty rysunku i odcienia barwnika makijażu. Makijaż permanentny to nic innego jak wprowadzenie barwnika w naskórek przy pomocy specjalnego urządzenia. Stosowane przez nas barwniki w szerokiej gamie kolorystycznej charakteryzują się trwałością barwy, nie powodują podrażnień skóry, są nietoksyczne, bezpieczne. Zazwyczaj makijaż permanentny zaczyna blednąć po 2-5 latach, lecz nie we wszystkich przypadkach. Zależy to w dużej mierze od koloru oraz rodzaju pigmentu, głębokości pigmentacji, ekspozycji na słońce, typu skóry, a także innych zabiegów kosmetycznych jakim poddaje się osoba u której wykonano makijaż.
W przeciągu kilku pierwszych dni po zabiegu makijaż jest najmocniejszy. Przez kolejny tydzień podrażniona igłą wierzchnia warstwa naskórka złuszcza się, a następnie przez około cztery dni usta i oczy. Makijaż w tym czasie blednie co jest procesem jak najbardziej naturalnym. Wyjątkowo ważne jest w tym czasie regularne nawilżanie preparatami które poleca osoba wykonująca zabieg makijażu permanentnego.
Po 4 tygodniach po zabiegu można zrobić korektę. Dopiero po tym czasie można jednoznacznie ocenić czy nie trzeba poprawić koloru, osłabić go lub wzmocnić. W Dodent kosmetyka Łódź korekta makijażu permanentnego jest wliczona w cenę i jeżeli jest taka potrzeba najlepiej wykonać ją w ciągu 2-3 miesięcy po zabiegu.

Przez trzy tygodnie po zabiegu nie można korzystać z sauny, basenu, ani solarium, a także należy unikać promieni słonecznych. Skóry po zabiegu nie należy trzeć, złuszczać ani drażnić w inny sposób.
 

Przeciwwskazania do wykonania zabiegu makijażu permanentnego

ciąża, czynna opryszczka, zaawansowana cukrzyca, łuszczyca, choroby gałki ocznej, podwyższona temperatura, choroba krwi (Hemofilia), ostrzyknięte usta (6 miesięcy przed zabiegiem), osoby zakażone wirusem HIV lub wirusem zapalenia wątroby(Hepatitis), osoby w trakcie leczenia choroby nowotworowej.
 
W przypadku pigmentowania ust osobom, u których często występuje opryszczka zalecane jest przyjmowanie 3 dni przed zabiegiem przez 7 10 dni tabletek HEVIRAN 400, po wcześniejszej konsultacji z lekarzem.