Wybielanie zębów

Wybielanie zębów – Dodent Łódź

Obecnie piękny i biały uśmiech jest marzeniem wielu osób. Zęby stały się naszą wizytówką, warto więc zadbać, by były zadbane i zdrowe. Zniewalający uśmiech można w dzisiejszych czasach uzyskać za pomocą wielu nowoczesnych rozwiązań stomatologii estetycznej. Najbardziej popularnym i dającym spektakularne efekty zabiegiem, który z pewnością poprawi naszą prezencję jest wybielanie zębów. Dodent Stomatologia w Łodzi proponuje Państwu wybielanie zębów metodą nakładkową oraz przy pomocy lampy LED.

Obie metody są sprawdzone i bezpieczne, stosowane z powodzeniem na całym świecie.
Wieloletnie doświadczenie i stosowane przez nas terapie wybielania zębów gwarantują bezpieczeństwo i uzyskanie oczekiwanych efektów.

wybielanie zębów, uśmiech, zęby

Wybielanie zębów metodą nakładkową

Polega na pobraniu wycisków w gabinecie stomatologicznym oraz wykonaniu  na podstawie modeli indywidualnych nakładek. Pacjent otrzymuje w zestawie żele wybielające – opalescence o różnym stężeniu, dobranym do wrażliwości zębów. Preparat wydziela czysty, aktywny tlen. Tlen łączy się z barwnikami zawartymi w szkliwie, powodując ich utlenianie i utratę koloru. To, jak szybko zęby ściemnieją, zależy w dużej mierze od naszego organizmu i nawyków żywieniowych. Wybielanie zębów metodą nakładową jest całkowicie przyjazne dla szkliwa i bezpieczne dla pacjenta.

 

Wybielanie zębów lampą

MeTOO DELUXE to innowacyjna metoda wykorzystująca lampę w technologii LED, oferującą podwójną aktywację nadtlenku wodoru:
  • FOTOAKTYWACJA światło niebieskie o długości fali : 450-480 nm,
  • TERMOAKTYWACJA światło podczerwone o długości fali : 835-865 nm.
Oba te promieniowania na raz zwiększają dysocjację nadtlenku wodoru w wolne rodniki, które utleniają chromofory w zębach, które stają się jaśniejsze lub nawet bezbarwne. W Dodent Stomatologia zaczynamy od przygotowania jamy ustnej do zabiegu. Wybielanie zębów lampą trwa ok. 1,5h.  Dziąsła chronimy przed stycznością z preparatem wybielającym specjalnym płynnym koferdamem. Następnie pokrywamy zęby preparatem wybielającym i poddajemy je działaniu lampy – dwa programy po 15min. dostosowane indywidualnie do Pacjenta. Dla komfortu zabiegu stosujemy rozwierak dentystyczny. Efekt wybielania przy użyciu lampą jest widoczny od razu po wykonanym zabiegu.

Wybielanie zębów przeprowadzone przez doświadczonych stomatologów w Dodent Stomatologia w Łodzi jest najlepszym sposobem na uzyskanie jaśniejszego, ładniejszego uśmiechu. A bielsze zęby poprawiają samopoczucie, powodują, że częściej się uśmiechamy i stajemy się pewniejsi siebie.

Piaskowanie zębów

W Dodent Stomatologia Łódź oferujemy Państwu również zabieg piaskowania, polegający na skierowaniu silnego prądu powietrza, wody oraz piasku na powierzchnie zębów. Ma to na celu usunięcie wszelkiego rodzaju nalotów, osadu oraz przebarwień po papierosach, kawie i pokarmach. Zabieg piaskowania zębów jest higieniczny, bezpieczny i niebolesny.