Moda na piękno

Zabiegi medycyny estetycznej z roku na rok zyskują coraz większą popularność. Składają się na nie nieinwazyjne lub mało inwazyjne zabiegi, do przeprowadzenia których nie trzeba udawać się do szpitala.

Wystarczy wizyta w gabinecie medycyny estetycznej, w których specjaliści pomagają pacjentom dobrać odpowiednie zabiegi by zadbać o ich skórę i ciało, a co za tym idzie dobre samopoczucie i satysfakcję z własnego wyglądu. Zakres cenowy procedur jest szeroki, zaczynając od prostych zabiegów za kilka set złotych, a na kosztownych, wykonywanych z pomocą specjalistycznych narzędzi procedurach kończąc.

medycyna estetyczna

Medycyna estetyczna na każdą kieszeń

Do najpopularniejszych zabiegów medycyny estetycznej należą najczęściej te najbardziej przystępne cenowo. Z pewnością należy do takich procedura wypełniania zmarszczek toksyną botulinową, czyli popularnym botoksem. Jest to naturalna substancja, której przystępna cena (nawet od 400 złotych), bezbolesność i wysoka skuteczność w walce ze zmarszczkami powoduje, że ta procedura w ostatnich latach zdobyła ogromną popularność na rynku medycyny estetycznej.

Jak wygląda sam zabieg? Polega on na wprowadzeniu pod skórę cienkiej igły i precyzyjnym wprowadzeniu substancji. Efekty takiej czynności utrzymują się przez od czterech miesięcy do pół roku.

Równie popularną i będącą w podobnej kategorii cenowej co botoks procedurą medycyny estetycznej jest mezoterapia. Polega ona na wprowadzeniu pod skórę koktajli, które są starannie dobrane i mają dobry wpływ na jej kondycję. Z pomocą tego zabiegu można zadbać o wiele części ciała. Sama procedura wykonywana jest za pomocą głowicy zakończonej mikroigiełkami, których użycie dodatkowo pobudza skórę do regeneracji.

W walce z cellulitem lub trądzikiem przydatna może być mikrodermabrazja. Zabieg polegający na ścieraniu wierzchnich warstw naskórka i skóry pomoże ponadto z przebarwieniami, bliznami i pierwszymi oznakami starzenia. Dodatkowo jest to jeden z najtańszych zabiegów, bo jego ceny zaczynają się od 100 złotych.

Jaka jest cena młodego wyglądu?

Jeśli zachodzi potrzeba zadbania o młody wygląd skóry, można wykorzystać zabiegi Surgi Wire i Ultraformer. Pierwsza z procedur polega na wprowadzeniu pod skórę cienkiego drucika ze stali nierdzewnej, wykonaniu za jego pomocą pętli i rozluźnieniu mięśnia, który odpowiada za wytworzenie się zmarszczki. Zabieg jest bezbolesny, przynosi efekty od razu i jest jednym z najnowocześniejszych osiągnięć medycyny estetycznej. Jego ceny zaczynają się do dwóch tysięcy złotych.

Wykorzystująca ultraformer procedura odmładza i ujędrnia skórę, podgrzewając tkanki za pomocą fali ultradźwiękowej i pobudzając je do produkcji kolagenu. Zaletą zabiegu za pomocą ultraformera jest możliwość wykonywania go bez względu na nasłonecznienie. Cena? Od 1500 do 6000 złotych.

Oczywiście przytoczone zabiegi to zaledwie kilka spośród szerokiej gamy usług oferowanych przez medycynę estetyczną. Zależnie od budżetu i potrzeb, każdy jest w stanie dobrać najlepiej dopasowany do swoich potrzeb zabieg.